agencja reklamowa ENSICO, wskazówki dotyczące zleceń

blog

agencja reklamowa ENSICO

faq - najczęstsze pytania w agencji reklamowej

informacje i pomoc przy współpracy i realizacji zleceń

Jak utworzyć konto poczty w domenie za pomocą panelu zarządzania serwerem, jak skonfigurować program pocztowy.

W celu utworzenia konta pocztowego należy zalogować się do panelu serwera używając podanego adresu i danych dostępowych. W bloku "Poczta e-mail" klikamy "Dodaj konto e-mail":

poczta1

Jeśli na koncie hostingowym występuje więcej domen, wybieramy uprzednio jedną z nich - tą, w której będziemy tworzyć konto. Kliknięcie w powyższy odnośnik poprowadzi nas do formularza, w którym wypełnimy adres konta oraz hasło do skrzynki i zatwierdzamy jego utworzenie:

poczta2

Konfigurację klienta pocztowego przeprowadzimy na przykładzie aplikacji Mozilla Thunderbird. Program do pobrania w polskiej wersji języcznej na oficjalnych stronach organizacji Mozilla.

Po instalacji programu otworzy się samoczynnie okno umożliwiające konfigurację konta pocztowego. Jeśli jest to kolejne konto w instalacji istniejącej wybieramy z menu NARZĘDZIA > OPCJE > Konfiguracja kont.

W lewym dolnym rogu z rozwijanej listy "Operacje" wybieramy "Dodaj konfigurację konta pocztowego":

poczta3

W otwartym oknie podajemy nazwę nadawcy, adres e-mail, który jest jednocześnie loginem oraz ustawione uprzednio hasło:

poczta4

Po kliknięciu "Kontunuuj" program automatycznie wyszuka nazwy serwerów umożliwiających połączenie z kontem.

poczta5

Zaznaczenie opcji IMAP spowoduje odczytywanie poczty wprost z serwera i nie będzie jej możliwe przeglądanie w przypadku braku dostępu do serwera. IMAP również w opcji domyślnej pozostawia wiadomości na serwerze, ich wielomiesięczne kumulowanie w przypadku nie dbania o okresowe czyszczenie skrzynki może spowodować przepełnienie limitów konta i uniemożliwienie funkcjonowania konta hostingowego.

Zaznaczając opcję POP3 przechodzimy klikamy "Konfiguracja zaawansowana". W adresie serwera w obu przypadkach wpisujemy mail.twojadomena.pl , gdzie "twojadomena.pl" to nazwa domeny, w której konto zostało utworzone. W nazwie użytkownika w obu przypadkach podajemy adres e-mail. Port przychodzący: 110, port wychodzący: 587.

Po ustawieniu powyższych parametrów klikamy: "Utwórz konto i edytuj jego ustawienia":

poczta6

Pojawi się okno ze wszystkimi możliwymi konfiguracjami. Jeśli odbieramy pocztę z tego samego konta na kilku urządzeniach możemy pozostawić opcję z pozostawianiem kopii wiadomości na serwerze przez zadaną ilość dni, identycznie jak na zrzucie poniżej. Nie zaleca się pozostawiania kopii wiadomości bez limitu na serwerze, bowiem ich wielomiesięczne kumulowanie w przypadku nie dbania o okresowe czyszczenie skrzynki może spowodować przepełnienie limitów konta i uniemożliwienie funkcjonowania konta hostingowego.

poczta7

Strony www Radom, studio graficzne ENSICO Warszawa


ENSICO Studio Graficzne
Radom, ul. Chorzowska 3 lok. 28

t: +48 690 250 600
e: bok@ensi.co