agencja reklamowa ENSICO, wskazówki dotyczące zleceń

blog

agencja reklamowa ENSICO

faq - najczęstsze pytania w agencji reklamowej

informacje i pomoc przy współpracy i realizacji zleceń

Przegląd podłoży wykorzystywanych przez nas w druku oraz stosowane rodzaje uszlachetnień

Podłoża - papiery, które wykorzystujemy są ściśle związane z przeznaczeniem druku. Wykorzystujemy papiery kredowe, karton, papiery specjalne.

grubość podłoża

Gramatury papierów kredowych mierzone w gramach na metr kwadratowy zawierają się w przedziale 90 - 350 gram. Dla porównania papier o gramaturze 90 gram stosowany jest między innymi w papierach firmowych, to najczęściej spotykana grubość papieru używana w drukarce biurowej. Gramatura 350 gram z kolei to grubość standardowej wizytówki. Najczęściej stosowanymi grubościami przy produkcji ulotek lub broszur i katalogów są papiery o grubościach 130, 170, 200, 250 gram. W przypadku wizytówek, zaproszeń, teczek ofertowych jest to kreda 350 gram, lub karton 300. Karton grubości 300 gram charakteryzuje się nieco większą sztywnością aniżeli kreda 350 gram.

typ papieru

Wydruki realizujemy na papierach offsetowych - jest to papier niepowlekany o zdecydowanej matowej strukturze wykorzystywany głównie przy druku prasowym. Papiery kredowe są papierami powlekanymi, kreda mat charakteryzuje się gładkością i matowym odcieniem, przeciwnie kreda połysk posiada wykończenie połyskujące.

wykończenia uszlachetniające

W zależności od typu realizacji wydruki wykańczamy pokrywając je folią matową dającą lekko satynowe uczucie w dotyku, folią błyszczącą nadającą wysoki połysk oraz folią softtouch nadającą podłużu w dotyku wrażenia 'gumy' i miękkości.

Punktowo stosujemy lakier UV wybiórczy, np. do nabłyszczenie tylko pewnego obszaru w wydruku, na przykład loga w wizytówce, czy w zaproszeniu.

Strony www Radom, studio graficzne ENSICO Warszawa


ENSICO Studio Graficzne
Radom, ul. Chorzowska 3 lok. 28

t: +48 690 250 600
e: bok@ensi.co